הגיל שאפשר להתחיל

קשישים בגיל שזקוק לסיעוד

סיוע לקשישים

רבים מהקשישים במדינת ישראל מגיעים למצב שהם זקוקים לטיפול סיעודי צמוד. אורח החיים המודרני אינו מאפשר לרוב המשפחות לעזור ליקיריהם בעצמם, או שאין להם את ההכשרה והיכולת להיות שם כל הזמן למען הקשיש הזקוק לטיפול והשגחה צמודים.

בהרבה מקרים הדבר הנכון לעשות הוא להעסיק מטפל או מטפלת שיוכלו להקדיש את כל זמנם לנושא חשוב זה, ויטפלו במסירות בבן המשפחה הזקוק לעזרה. נשמע פשוט? לא ממש.

מטפל סיעודי זו עלות כספית גדולה מאד, ואם המוסד לביטוח לאומי לא עוזר אתם עלולים למצוא את עצמכם מוציאים על טיפול אינטנסיבי זה יותר ממה שאתם מרוויחים בחודש.

בנוסף, העסקת עובד סיעודי כרוכה בהתעסקות עם גורמים ממסדיים רבים ובבירוקרטיה שלרבים אין את הזמן והסבלנות לעמוד בה. לכן, מומלץ לפנות לחברות שעוסקות במתן שירותי סיעוד לאנשים שנזקקים לכך תוך ליווי התהליך כולו.

כדי לחסוך בעלויות האדם המטפל, רבים פונים לעזרת עובדים זרים, ובמקרים אלה נחוצים אישורים שונים כדי שהעסקתם תהיה חוקית.

מהיכן מגיעים עובדים הזרים

כפי שנאמר, העסקת מטפלים מחו"ל לעבודות סיעוד מאד נפוצה בארץ וגם לעבודה עם קשישים או אנשים מוגבלים בכל גיל שהוא.

הם אינם אזרחים או תושבים במדינה, ושהותם בארץ מתאפשרת כתוצאה ממדיניות הממשלה המתירה העסקת עובדים זרים בענפים שונים, וביניהם ענף הטיפול בקשישים והסיעוד.

עובדים הרבים מגיעים בעיקר ממדינות מזרח אסיה במטרה לשפר את רמת חייהם במדינות שמהם הם מגיעים.

הם מגיעים במיוחד ממדינות כמו סין, תאילנד, הפיליפינים, הודו, וכן ממדינות אירופאיות כמו רומניה ואוקראינה וגם מאפריקה ומדרום אמריקה ממדינות שונות.

למה דווקא להשתמש בעזרה שכזאת?

ברבות ממדינות המערב, כולל בישראל, חסר כוח אדם המוכן לעבוד בעבודות אלה, ולכן מתירות המדינות כניסת עובדי סיוע על ידי מתן אשרות שהייה, ועבודה זמניות לעובדים החפצים לעבוד בתחומים שהוגדרו על ידי המדינה כנחוצים.

אלה ממלאים חוסר שקיים במדינות אלה, הם עושים זאת בעלות נמוכה, והם מוכנים לעסוק בעבודות פיזיות קשות שהמקומיים אינם מעוניינים בהן.

טיפול סיעודי נחשב לעבודה מתישה, גם פיזית וגם נפשית, ורבים מהם מייעדים עצמם לסוג עבודה שכזה.

מה הופך אותם לכה מבוקשים בארץ דווקא?

להעסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד כמה יתרונות:

• תשלום משכורת נמוכה מהנהוג לעובדים מקומיים.
• רבים מהם עברו הכשרה מקצועית בתחום הסיעוד והטיפול בקשישים, ויש להם ניסיון בכך.
• הם חדורי מוטיבציה לעבודה מכיוון שבמדינותיהם אין בנמצא עבודה זמינה.

בחירת מטפל שיכול לסייע לקשיש

אם החלטתם להעסיק עובד זר לטיפול בבן המשפחה הקשיש שלכם הזקוק לטיפול סיעודי צמוד, מוטב שתעשו זאת בעזרת חברה להשמת מטפלים שתלווה אתכם לאורך התהליך כולו, כולל התאמת העובד הנכון לאדם הזקוק לטיפול, וכל ההליכים הבירוקרטים הכרוכים בכך.

המאמר בחסות מתן שירותי רווחה וסיעוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.