גישור בגירושין בגיל המבוגר

345תמיד היו זוגות שהבינו בשלב זה או אחר בחייהם שהחיים המשותפים שלהם כבר לא ממש משותפים, אבל הרצון שלהם להתגרש התנגש עם הדאגה שלהם ותחושת האחריות שחשו כלפי ילדיהם. בעבר רוב הגירושין בישראל היו של זוגות צעירים ללא ילדים או של זוגות מבוגרים לאחר שהילדים עזבו את הקן. כמאמר המשפט הצרפתי הידוע: "עדיף להיות לבד באחד מאשר לבד בשניים". אבל גם גירושין מאוחרים לא תמיד קלים, גם כששני בני הזוג מודעים לחוסר השותפות ביניהם בחיי היום יום שלהם. יש הדוחים את הגירושין מתוך מחשבה, שאולי הרע מכל יעבור כאשר הילדים יעזבו את הבית, אבל ברוב המקרים טעות בידם. אחרים דוחים את הרצון להתגרש בגלל סיבות כלכליות, והפחד מפני השינוי והמחשבה על הסבל הנפשי שיצטרכו לעבור בגפם.

כך או כך יום המעבר לחיים ללא ילדים הוא יום מכריע, ורבים מעזים לעשות בתקופה זו את מה שלא העזו במשך שנים. אם גם אתם חושבים על פרידה בגיל המאוחר, מוטב לפנות לעורכי דין בירושלים המומחים בתחום הגירושין, ומומלץ לעשות את כל הליך הפרידה באמצעות גישור ולא לרוץ לבתי משפט ולבזבז זמן וכסף שיקרים לכם.

עורכי דין בירושלים לגישור

אם אתם מתגוררים בירושלים יהיה זה אך טבעי שתבקשו להתייעץ עם עורכי דין בירושלים המתמחים בגירושין. יש להבין כי גם בגיל המאוחר גירושין הם טלטלה לא קטנה, ולמרות שסוגיית הילדים כבר לא על הפרק ישנם עדיין נושאים רגשיים רבים וכלכליים שיש לפתור אותם.

לכאורה, גירושין בגיל מבוגר כאשר אחרון הילדים עבר את גיל 18 נראים יותר פשוטים מאשר גירושין כאשר הילדים קטנים יותר ויש להתדיין על משמורת, דמי ממזונות, הסדרי ראייה וכדומה. הסוגיה העיקרית בהסדרי גירושין אלה היא חלוקת הרכוש, אבל בפועל גירושין בגיל מאוחר אינם כה פשוטים לא מבחינה רגשית, ולא מבחינת ההשפעה שלהם על הילדים הבוגרים של הזוג.

גישור מסדיר את הגירושין בצורה הטובה ביותר

משרד עורכי דין בירושלים המומחה בגירושין יכול להיות לעזר רב לזוגות מבוגרים המבקשים להתגרש או להיפרד. תהליך הגישור נעשה בהסכמה בין שני הצדדים, והצד המגשר רואה לנגד עיניו את טובת כולם: שני בני הזוג בנפרד וטובת הילדים (למרות שהם כבר בוגרים). גישור בין בני זוג כולל התמקדות באספקטים הבאים:

  • הצד הכלכלי
  • הצד הרגשי
  • אפקט הגירושין על הילדים

הסתייעות בגישור כהליך קובע להסדרת כל הנושאים הצריכים טיפול בעת גירושין, או פרידה יכולים להקל מאד על שני בני הזוג ולמנוע חיכוכים. במיוחד חשוב הדבר כאשר מדובר באנשים שכבר יצאו לפנסיה, ואין להם כוחות לנהל מלחמות על גרוש פה ושני גרוש שם. משרד עורכי דין בירושלים ידע לקרוא את המפה כולה, ולהציע לבני הזוג הסכם גירושין שכולם ירגישו בנוח איתו בלי הצורך להתרוצץ בבתי משפט כאלה ואחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.