הרשות לניצולי שואה קשישים

ציבור הקשישים ניצולי השואה וזכויותיהם בחוק

קשישים ניצולי שואה זמנם אוזל

ידוע כי לציבור גדול של קשישים בארץ, מגיעות זכויות סוציאליות שהינן נגזרת של היותם ניצולי שואה המוכרים ברשויות ועדיין אינם מנצלים עד תום את מרבית המענקים והזכויות השמורות להם כחוק.

מעוניינים לנצל את הזכויות השמורות לציבור ניצולי השואה?  

הרשות לזכויות ניצולי שואה פועלת מטעם משרד האוצר, ומשמשת בתור הכתובת לפניות, שאלות ובירורים מטעם ציבור ניצולי השואה ונכי מלחמת העולם השנייה. ציבור זה זכאי לגמלה והטבות במסגרת חוק נכי רדיפות הנאצים אשר נחקק בשנת 1957, חוק נכי המלחמה בנאצים משנת 1954, חוק ההסדרים משנת 2001 וחוק ההטבות לניצולי שואה משנת 2007.

דרך הרשות לזכויות ניצולי שואה ניתן לקבל חוברת זכויות, טפסים ופרטים על מימוש ההטבות השמורות לציבור. עוד ניתן לנצל את המעורבות של הרשות על מנת ליידע את ניצולי השואה לגבי השירותים המיועדים עבורם.

כיצד אנו מסייעים לניצולי השואה הקשישים?

חברות סיעוד ברחבי הארץ יכולות לסייע לניצולי שואה ולספק שירותים סיעודיים שונים. אנו מכירים בזכויות של ציבור ניצולי השואה ומציעים מספר מסלולי עזרה:

א. טיפול לאחר אשפוז – ניצול שואה זכאי לאחר אשפוז יום, שחרור מחדר מיון או אשפוז פסיכיאטרי לכמות של 50 שעות סיעוד. אנו עומדים לרשות ניצולי השואה, ומספקים מטופלים מיומנים ומקצועיים בהתראה מיידית.

ב. קבלת שעות מהביטוח הלאומי – ניצול שואה מקבל גמלה סיעודית מהמוסד לביטוח לאומי. בנוסף, הקרן לרווחת ניצולי השואה מממנת טיפול סיעודי של 9 שעות בשבוע אותו ניתן לעבור עם צוות המטפלים של מתן.

ג. זכאות – דרך הרשות לזכויות ניצולי שואה אפשר לברר על זכויות לקבלת סיוע סיעודי נוסף. יש לבדוק את הקריטריונים, ולפנות אל נציגי חברתנו על מנת לשמוע פרטים נוספים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.