מרזבים – שומרים גם על הבריאות במיוחד בגיל המבוגר

החורף יכול להיות דבר מדהים. אין הרגשה דומה לזו של התכסות בפוך המחמם, כאשר הגשם נוטף על חלוננו והרעמים הולכים וגוברים. עם זאת החורף יכול להביא עימו גם דברים פחות נעימים. מי הגשם עשויים להצטבר על גגות של בתים פרטיים, ולאחר זמן מה הם מחלחלים אל פנים הבית.

175347110

 

מים המחלחלים לפנים הבית עשויים לגרום לבעיות שונות

מים שמחלחלים לפנים הבית יכולים לגרום לבעיות כמו:

  • נזילה – נזילות קורות במקרים רבים דווקא ממי הגשם שהצטברו על הגג וחלחלו אל תוך הבית.
  • עובש – בעקבות מים שמחלחלים אל פנים הבית, עלול להצטבר עובש על הקירות ועל תקרת הבית.
  • בעיות בינוי שונות – מים שמחלחלים עשויים לאכול מבחוץ לאט לאט מערכות צנרת ולגרום להן להיהרס.

אז מה הם מרזבים?

בדיוק בכדי למנוע תקלות של כאלה הנגרמות מהצטברות מים על גג בית פרטי ניתן להתקין מרזבים. מטרתם של המרזבים היא למנוע את הצטברות המים על הגג, בכך שהם מצטברים אל תוך המרזב ומפונים מגג הבית. התקנת מרזב יכולה למנוע בעיות מורכבות של נזילות, תקלות בינוי ועובש. מניעת תקלות שכאלו מראש יכולה לחסוך לנו כאבי ראש רבים, ותיקונים מיותרים של אינסטלטור לבעיות השונות. אבל למרות מניעת תקלות אלו,  איך בסופו של דבר מרזבים גם שומרים לנו על הבריאות?

הצטברות עובש יכולה לגרום לבעיות בריאותיות

העובש בעצם נוצר כתוצאה מחלחול של המים אל פנים הבית. מלבד המראה השחור על הקיר שכלל לא נאה לעין, העובש יכול לגרום לנו גם לבעיות בריאותיות כאשר הוא נוצר. עובש עשוי לגרום לקוצר נשימה, כאבי גרון, וחרחורים. כמו כן הוא עשוי לגרום גם לעייפות גבוהה. בכך המרזב עשוי למנוע את חלחול המים העשוי לגרום לבעיות בינוי, נזילות וכמובן עובש, וגם לשמור על בריאותינו בכך שהוא מונע מהמים להתנקז על הגג ולהתפשט אל פנים הבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.