שטיח או פרקט – מהי הבחירה הטובה ביותר עבור אנשים מבוגרים?

2לאחרונה עולם הריצוף תופס חלק חשוב ביותר בעיצוב הבית. לצד אריחים במגוון גדלים ועיצובים, אי אפשר להזניח גם את רצפות הפרקט והשטיחים. הבחירה בין שני המוצרים מושפעת מגורמים שונים, כגון נוכחות בבית, גיל הדיירים, דרישות תחזוקה ועוד. הבה ונבחן באיזה סוג של ריצוף כדאי לבחור עבור בתים של אנשים מבוגרים.

דרישות תחזוקה

דרישות התחזוקה של פרקט הן בסופו של דבר די מינימליות – שטיפה במים עם מטלית, ורצוי גם להוסיף למים חומר מיוחד לשטיפת פרקטים. בנוסף, אם נשפך משהו על הפרקט, קל להיפטר מהכתם באמצעות מטלית לחה.

כשאנו מגיעים לנושא של ניקוי שטיחים, הנושא הולך ומסתבך. בראש ובראשונה, שטיחים צוברים אבק, ולכן יש לבצע שאיבת אבק אחת לשבוע לפחות. מעבר לזאת, כתמים שונים יש לנקות במיידי לאחר היווצרותם, וגם אז יהיה קשה להיפטר מהם. ניקוי שטיחים יסודי של מתבצע באמצעות שמפו שטיחים, ולעיתים כדאי לפנות לחברת ניקיון מיוחדת, המתמחה בניקוי שטיחים.

דרישות התחזוקה מטות את הכף לטובת הפרקטים, שכן בגיל המבוגר למרבית האנשים פשוט אין כוח כדי להשקיע בניקיון הבית.

פרקט

הגנה מפני קור

רצפת פרקט מספקת הגנה טובה יחסית מפני קור בחורף, ובוודאי אם נשווה אותה עם רצפות קרמיקה וגרניט פורצלן. עם זאת, אין מה להשוות את רצפת הפרקט עם המגע הנעים והרך של השטיח. אם חדר השינה שלכם מצויד בשטיח איכותי, אתם יכולים לוותר על נעלי הבית. קשה להתחרות עם המגע הרך והנעים של השטיח.

בגיל המבוגר יותר ויותר אנשים נוטים לסבול מקור, ולכן שטיח יהווה יתרון משמעותי עבורם, במיוחד בעונת החורף. עם זאת, יש לזכור שאחרי החורף יגיע הקיץ החם, כך שעדיף לפנות לפתרון של שטיח מתקפל ולא לשטיח מקיר לקיר, שעלול להיות למעמסה בעונת הקיץ.

רמת שחיקה

נתון נוסף שיש להתחשב בו בבחירת סוג הריצוף הוא רמת השחיקה של המוצר. פרקטים מגיעים לרמת שחיקה גבוהה ביותר, ויש סדרות איכותיות במיוחד של מוצרים, שיכולים לשמש שנים רבות אפילו במקומות ציבוריים. גם בתחום השטיחים ישנן רמות שונות של שחיקה, והמוצרים שיישחקו פחות בשימוש אינטנסיבי יעלו ממון רב.

בגיל המבוגר, רוב האנשים מבלים את רוב שעות היום בתוך הבית, ולכן הם זקוקים לריצוף שרמת השחיקה שלהם גבוהה יחסית. אם בחרתם בפרקט, כדאי להשתמש במוצר בעל רמת שחיקה גבוהה. אם בחרתם בשטיח, כדאי ללכת על מוצר העשוי בצפיפות גבוהה ומצמר איכותי.

לסיכום, ניתן לומר שאם אתם מחפשים מוצר שיהיה לכם קל לטפל בו, וכזה שישרת אתכם למשך זמן רב, כדאי לבחור בפרקטים. לעומת זאת, אם אתם סובלים מקור, או סתם מעוניינים להתענג על המגע הרך והנעים של השטיח, אז כדאי לבחור בשטיח מקיר לקיר או במוצר שניתן לקפל אותו כשאין לכם צורך בו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.