על מעבר דירה בגיל מבוגר

מעבר דירה בגיל מבוגר אינו פשוט, אך הוא בר ביצוע

מעבר של דירה בגיל המבוגר הוא תהליך בעל משמעויות רבות. מבחינה נפשית, התהליך כרוך ביציאה ממקום ששימש כבית במשך שנים רבות, בו נצברו זיכרונות רבים. בנוסף, כל הבירוקרטיה הקשורה למעבר החל מהזמנת חברת הובלות בחיפה ועד להזמנת בעלי מקצוע אינה קלה לעיכול. מהבחינה הפיזית מעבר דירה אינו פשוט לביצוע עבור אדם מבוגר, כיוון שהדבר מצריך הרמה של חפצים ותזוזה רבה ממקום למקום. עם זאת, באמצעות התמיכה הנכונה יחד עם שילוב של אנשי מקצוע שמנוסים בעבודה עם אוכלוסייה מבוגרת, ניתן לעבור דירה בכל גיל בצורה מוצלחת.הובלות בחיפה והקריות - ג'וניור הובלות

טיפים להקלת מעבר הדירה בגיל הזהב

יש כמה דברים שניתן לעשות כדי להקל את מעבר הדירה:

  • בחירת אחראי לתהליך – חשוב מאוד שהאדם המבוגר שעובר דירה לא ינהל את תהליך המעבר בעצמו. על מנת להקל על המעבר מומלץ שהמבוגר יבחר אדם שיבצע את הפעולות החשובות במעבר, כמו הזמנת אנשי מקצוע ואריזת החפצים. אדם זה יכול להיות בן משפחה, מכר או עובד כלשהו בתשלום.
  • עבודה מול חברת הובלות מותאמת – ישנן חברות הובלות בחיפה שהן בעלות מומחיות בעבודה עם אוכלוסייה מבוגרת. כדאי לבחור בחברה שמספקת שירותים נוחים לאדם המבוגר, תוך הקפדה על הובלת הפריטים לדירה באופן שייתן נוחות למעבר של כסא גלגלים או של הליכון בתוך הדירה.
  • רישום מסודר של הפריטים – אריזת הפריטים היא חלק מרכזי במעבר הדירה. על מנת שלאדם שעובר דירה יהיה קל למצוא את הפריטים שלו, חשוב לסמן את הקופסאות בצורה ברורה וגדולה. כדאי לסדר את הקופסאות עם הפריטים לפי החדר שהן היו בו על מנת להקל על מציאתם.

החשיבות של נגישות הדירה

לאחר שסיימתם עם האריזה וההובלות בחיפה או בכל מקום אחר בארץ, יש לגשת למלאכת סידור הדירה. הנגישות של הדירה החדשה היא קריטית עבור אנשים מבוגרים עם קושי בניידות. ככל הנראה הדירה נבחרה מראש כנגישה עם מעברים נוחים אך גם הצבת הפריטים בצורה נוחה היא חשובה. הציבו את הפריטים כך שניתן יהיה לעבור בקלות לידם, מבלי לקבל שריטות מפינות או מחלקים חדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.