על גירושין בגיל הזהב

גירושין הפכו להיות חלק בלתי נפרד של החיים בשנות האלפיים. למעשה, אחד מכך 3 זוגות מתגרש, כך לפחות אומרת הסטטיסטיקה, והיא לוקחת בחשבון גם זוגות צעירים שמתגרשים ממש לא הרבה זמן אחרי החתונה, גם זוגות צעירים יחסית עם ילדים, גם זוגות ותיקים יותר וגם זוגות בגיל הזהב, כי גם בגיל הזהב זה קורה. מהן הסיבות לגירושין בגיל הזהב ואיך אפשר לעשות אותם כמה שיותר טובים? במאמר זה תמצאו את כל מה שצריך לדעת על גירושין בגיל הזהב, כולל הסיבה לכך שמאוד מומלץ לעשות את התהליך בליווי צמוד של עורך דין דיני משפחה.

עו

מדוע מתגרשים בגיל הזהב?

לגירושין בגיל הזהב יש כמה וכמה סיבות:

  • האהבה שדעכה – גיל הזהב הוא התקופה שבה הילדים כבר עזבו את הקן, ושני בני הזוג נשארים שוב לבד ביחד. אם עד אותה תקופה כל מה שקשור לאהבה קצת נדחק בגלל הצורך לטפל בילדים ולקיים בית הן מבחינה כלכלית והן מבחינת הנראות כלפי חוץ, הרי שכשהילדים כבר לא בבית פתאום מגלים שזה לא מה שהיה פעם, ולפעמים אפילו – שלא נשאר על מה לדבר.

 

  • בגידות – אולי חלק מהאנשים ירימו גבה, אבל בגידות מתרחשות גם בגיל השלישי ולא רק בגיל צעיר. אם אחד מבני הזוג מגלה שבבגדו בו – יכול מאוד להיות שהוא יחפוץ לפרק את הזוגיות ולחפש קשר אחר שיהיה יותר מכבד עבורו.

 

  • הבדלים בתפיסת החיים – אם עד גיל הזהב שני בני הזוג היו עסוקים בעבודתם וטרודים בענייני היום, הרי שלאחר הפרישה מתפנה להם הרבה מאוד זמן, ולפעמים הם לא רואים עין בעין את האופן בו יבלו בזמן הפנוי הזה. ישנם מקרים בהם אחד מבני הזוג רוצה לטייל בעולם והשני דווקא רוצה להישאר בבית וללמוד, מקרים בהם אחד מבני הזוג מחפש כל הזמן פעילויות חברתיות והשני דווקא מעדיף להישאר לבד ועוד. כשמתגלים הפערים האלה, יש זוגות שמחליטים לפרק את החבילה, ולאפשר לכל אחד לחיות את חייו בדרכו.

עורך דין לענייני משפחה – להתגרש בצורה מכובדת ויפה

אם אתם נמנים עם אותם בני גיל הזהב שחושבים לפרק את החבילה ולהתחיל פרק חדש בחיים, כדאי מאוד שתפנו אל עורך דין גירושין המתמחה בגירושין בגיל הזהב. עורך דין כזה יסייע לכם לבצע את ההליך בצורה כמה שיותר הוגנת ומכבדת, ויילווה אתכם לאורך כל הדרך עד שתוכלו להתחיל פרק חדש.

רגע לפני שאתם מתחילים בתהליך חשוב שתסתכלו אחורה ותראו מה שבניתם ביחד בכל שנות הזוגיות שלכם, ושתעשו את הצעד רק אם אתם שלמים איתו לחלוטין. אחרי הכול – קל מאוד להרוס וקשה יותר לבנות, ולכן כדאי להתחיל רק כשאתם בטווחים שכך אי אפשר עוד. אם יש סיכוי להישאר – היוועצו עם מגשר או עם עורך דין לענייני משפחה שאולי יוכלו לעזור, והמשיכו בתהליך הגירושין רק אם אתם מרגישים שכלו כל הקיצין על הקשר עצמו. בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.