מפוחים לשימוש בתי אבות

בתי אבות זקוקים לפתרונות אוורור אפקטיביים על מנת להוריד מעומס החום ולסייע למיזוג. עם זאת, למבוגרים במוסדות דיור מוגן ובתי אבות יש דרישות מיוחדות ולכן כדאי להכיר אותן

מפוח לאוורור תקין

מפוח לאוורור תקין

 

מפוח הוא אמצעי שנועד לאוורר את חלל הפנים ובעיקר להעביר אוויר מנקודה אחת לשנייה. זהו פתרון אוורור שנפוץ במגוון יישומים ומתאים גם לבתי אבות ומוסדות דיור מוגן. הנה למשל כמה תפקידים שלו בבתי אבות:

א. הורדת עומס החום – התקנה נכונה של פתרונות אוורור בבתי אבות מסייעת להוריד את עומס החום. הפתרונות האלה חשובים בבתי אבות בכל רחבי הארץ, אך הם קריטיים לשמירה על איכות חיים גבוהה לאורך תקופת הקיץ.

ב. מיזוג אוויר – יש פתרונות אוורור שמשולבים עם תרמוסטט כדי לסייע בפעולת המיזוג. כאן השאיפה היא לא רק לקרר בזמן קצר יותר את חלל הפנים של בתי האבות, אלא גם למנוע פערי טמפרטורות בין החדרים.

ג. ניקוי ריחות וזיהומים – מפוח הוא אחד האמצעים היעילים ביותר להתמודדות עם ריחות לא נעימים ולניקוי זיהומים. אפשר להתקין אותו בחדרי שירותים, אמבטיות, חדרי אוכל, אולם כניסה, חדרי אירוח ועוד. הוא יכול לסייע לקשישים בבתי אבות שרגילים לארח חברים ובני משפחה, וגם לשמש אותם בחדר הפרטי והאישי.

ד. אוורור – אי אפשר לדבר על התפקיד של מפוחים בלי לציין את האוורור. זו הפעולה החשובה ביותר שמתבצעת על ידו ולכן הוא מומלץ גם לבתי אבות, מוסדות דיור מוגן וחללי פנים שבהם נמצאים מבוגרים וקשישים בגיל הזהב.

איך בוחרים את פתרון האוורור המתאים לבית אבות?

לא כל אמצעי אוורור יכול להתאים לצרכים של בתי אבות. ראשית, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע ולבדוק באיזה סוג של דגם מדובר. כיום ניתן לשלב פתרונות כמו מסכי אוויר למניעת בריחת האוויר הממוזג ולחיסכון בצריכת החשמל עם מפוח גג ייעודי. יש גם כונסי אוויר שמתאימים לחלק מהמבנים שבהם נמצאים בתי אבות, מערכות צינון שחוסכות את הצורך בהפעלת מערכת מיזוג יקרה ומאווררי ענק שאידיאליים לחללים גדולים. השילוב בין האמצעים הוא חלק בלתי נפרד מאוורור חלל הפנים ודאגה לדיירים.

שנית, יש להציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות ולהתייעץ עם נציג מטעם בית האבות. כך ניתן לוודא שהפתרון הנבחר עולה בקנה אחד עם הצרכים של הדיירים ועם הדרישות שלהם. בניגוד לבתים פרטיים שבהם פתרונות אוורור אמורים גם לספק יתרון אסתטי ודקורטיבי, בבתי אבות הפונקציונאליות היא זו שקובעת את מידת ההתאמה.

אפשר להשוות בין פתרונות האוורור הקיימים לפני שבוחרים מפוח לבתי אבות. רצוי לתאם פגישת היכרות עם אנשי מקצוע שעוסקים בתחום האוורור, להזמין אותם לבתי האבות כדי לראות מקרוב את אופי המבנה ולהתחשב גם במערכות המיזוג הקיימות. במקביל, יש להגדיר את מסגרת התקציב ולמנוע חריגה ממנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.