מנדפים לשימוש בתי אבות

מטבח בית האבות הוא מרחב חשוב ביותר, עבור איכות החיים של כל דייר ודיירת

בכדי להבין את החשיבות של מטבח בית האבות עבור איכות החיים בבית האבות כולו, חשוב להבין בתחילה את הסיבות שבגינן אנו עוברים לבתי אבות. מגיע שלב בחיים בו אנחנו רוצים להתרווח וליהנות מאיכות חיים, בלי הטרדות היום יומיות שמעיקות על החיים שלנו לאורך שנים – בלי צורך לנקות, או לעשות קניות, או לבשל לעצמנו. משום כך, אנחנו עוברים לבתי אבות ונהנים מאיכות חיים גבוהה כאשר כל צורך בסיסי שלנו מטופל בצורה הטובה ביותר – החל מצרכים סיעודיים או בריאותיים שונים, דרך צרכי פנאי והנאה, וכלה בצרכים בסיסיים של הכנת אוכל וניקיון. משום כך, מטבח בית האבות הוא מרחב חשוב ביותר בתכנון בית האבות כולו – כאשר מדובר במרחב עבודה איכותי ונוח, הרי שכל הדיירים והדיירות מרוויחים מכך, עם עבודה מקצועית של צוות טבחים המכין אוכל טעים ואיכותי. אז איך מבטיחים מטבח איכותי שכזה? ישנם הרבה מאוד פרטים להם צריך לדאוג, ומנדפים הם מרכיב חשוב ביותר.

מנדפים לבתי אבות

מהו בדיוק מנדף, ומדוע מדובר במוצרים חשובים עבור מטבחים של בתי אבות?

• מהו מנדף? אם אתם לא יודעים מהם בדיוק מנדפים, נסביר כי מדובר במכשירים שמותקנים במרחבים בהם ישנה פליטה של גזים וחומרים שאינם בריאים לנשימה, ושתפקידם לסנן את האוויר המזוהם, לנתב אותו החוצה מהמרחב הסגור, ולהכניס פנימה אוויר נקי ומסונן במקומו. מנדף מורכב ממערכת של מסנני אוויר ברמת סינון משתנה בהתאם לצורך, ומתעלת אוויר שמותקנת עד החלק החיצוני של המבנה – לא בשונה מארובה. במטבחים בקנה מידה גדול, כמו מטבחים של בתי אבות, מדובר במוצרים חשובים מאין כמותם – כאשר היקף הבישול יכול להיות לא קטן כלל וכלל, ויש לסנן היטב את האוויר עם העשן והחומרים השומניים שבו.
• חשיבות בבתי אבות – החשיבות של מנדפים בבתי אבות היא חשיבות כפולה. מצד אחד, חשוב ליצור סביבת עבודה נעימה, בריאה ונוחה עבור הצוות העובד במטבח – ולכן הדבר חשוב מאוד. מצד שני, הדבר משמעותי גם עבור הדיירים – כאשר לא מתאימים מנדף איכותי למטבח, איכות החיים בבית האבות כולו נפגעת, שכן אוויר מזוהם, עשן וחומרים לא בריאים לנשימה נכנסים לסירקולציית האוויר בבית האבות – וגורמים בכך לנשימה לא בריאה עבור הדיירים, שבמקרים רבים נמצאים גם כך בגיל מתקדם ועם מצבים בריאותיים בעייתיים שונים.

עם מטבח בטוח, בריא ואיכותי – איכות החיים של הדיירים בבית האבות משתדרגת

תכנון איכותי של מטבחים לבתי אבות נוגע הן בנוחות השימוש במתקנים השונים בהם, והן בבריאות ובבטיחות שלהם הן כלפי הצוות והן כלפי הדיירים בבית האבות כולם. מתוך כך ניתן להבין כי מנדפים הם פריטים חשובים ביותר למטבח בהיקף עבודה שכזה, שאינו קטן כלל וכלל, וחשוב לפנות לשירות מקצועי שיתקין מנדף איכותי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.