מנדפים חכמים לבתי אבות

מטבח תעשייתי של בתי אבות אמור לשרת מאות דיירים על בסיס יומי. כתוצאה מכך, חובה להתקין בו מנדף לקליטת אדים ולמניעת שריפות. תפקידו של המנדף הוא לקלוט את האדים ישירות מעל אזורי הבישול ולהעביר אותם סינון ייעודי. הסינון מונע מטיפות השמן המצטברות על דפנות המנדף לנזול על אזורי הכיבוי, והוא גם אחראי על ניקוי מזהמים למניעת ריחות לא נעימים.

מנדפים חכמים

כיום ניתן להשתמש גם במנדפים חכמים בתוך מטבחים תעשייתיים של בתי אבות.

למנדפים כאלה יש מספר מאפיינים בולטים שכדאי להכיר:

א. הפחתת הוצאות אנרגיהמנדפים חכמים מפחיתים הוצאות אנרגיה בעשרות אחוזים. הפחתת האנרגיה נובעת מפעילות חסכונית ויעילה יותר של המנדפים. בבתי אבות יש לכך משמעות כלכלית גדולה, שעשויה להתגלגל גם לכיסם של הדיירים עצמם. כמו כן, יש לציין שהחיסכון באנרגיה לא בא על חשבון פשרה על איכות האוויר בסביבת העבודה במטבח או בחדרי האוכל של בתי אבות.

ב. שימוש בספיקת אוויר נמוכה – החיסכון המשמעותי בעלויות האנרגיה השוטפות נובע משימוש ייחודי בספיקת אוויר נמוכה. המנדפים החדשים מונעים מאדי חום ומזהמים הנוצרים על ידי ציוד הבישול להתפשט לאזור העבודה, תוך הפעלה של סילוני אוויר ייחודיים. סילוני האוויר דוחפים את זרמי החום לכיוון המסננים שמותקנים בתוך המנדף ומבטיחים אפקטיביות גבוהה לאורך זמן.

ג. ציוד ומפרט טכני – מנדפים חכמים מגיעים עם דמפרים על צווארוני היניקה, ברז לריקון אגן השמן ופטמות למדידת ספיקות. גופי תאורה פלורוסנטיים מקלים על ההפעלה השוטפת של המנדפים ומסייעים להחלפת מסננים במידת הצורך.

איך בוחרים מנדפים לבתי אבות?

כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע על מנת לבחור מנדפים חכמים לבתי אבות. יש להתייחס להנחיות הרישוי ולתקנות המשרד להגנת הסביבה. המנדפים צריכים לאפשר תנאי עבודה נוחים יותר ותפוקה מוגברת במטבח, אבל לסייע גם לקשישים ובעלי אבות שסובלים מקשיי נשימה בחדרי האוכל.

מנדפים חדשים עם טכנולוגיה חכמה מקטינים משמעותית את פליטת הריחות מהמטבח של בתי אבות. הם משפרים את הבטיחות עבור הדיירים ומגנים על המבנה מפני התפרצות שריפות ודלקות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.