האם תמיד צריך להשתמש בשרותיו של עורך דין ירושה

האם יקירכם נפטר ולא טרח להותיר אחריו צוואה? האם קיימת צוואה אך אינכם מופיעים בה למרות שאתם קרובים מדרגה ראשונה שלו? אתם זקוקים לייעוץ מקצועי ואמין מטעם עורך דין לענייני ירושות ?

אם כן – תוכלו להפיק תועלת מרובה מעזרתם של עורכי דין לענייני ירושה אשר ישמחו לבאר ולהסביר לכם את כל נבכי החוק ואת זכויותיכם.

מה היא ירושה?

חשוב לדעת לפני הכול כי על פי הגדרת החוק, ירושה זהו עיזבון שכולל נכסים, זכויות או רכוש שמועברים לאחר פטירתו של האדם ליורשיו. הירושה יכולה להתממש על פי כתב צוואה שנערך מראש על ידי המנוח שכתב אותו טרם פטירתו, או על פי חוק הירושה, ואילו התוקף לקיומה של הצוואה ניתן בדרך כלל באמצעות הרשם לענייני ירושות או לאחר פנייה אל בית המשפט.

יש לציין כי בהיות תחום הירושות נושא טעון מאוד ורגיש, עלולות להיווצר סביב העניין מחלוקות קשות על אודות אופן החלוקה של העיזבון, ובמקרים רבים משפחות רבות אכן חוות טלטלות מסעירות סביב הנושא הזה. בנוסף, בכדי להשפיע על הצוואה ולשנות את מימושה של הצוואה, יש צורך להציג עובדות חדשות בצרוף נתונים קבילים בפני החוק. לכן, חשוב מאוד להיעזר בשירותיהם של עורכי דין בתחום ירושות וצוואות האמונים על כל מגוון היבטיו, קשייו הרבים ומגבלותיו של התחום.

אז נכון שלא בכל מקרה של ירושה חייבים להגיע אל עורך דין לענייני ירושה. כאשר ישנה צוואה מסודרת וחתומה על ידי שני עדים והצוואה הזו ברורה ומקובלת על כל היורשים, אזי אין כל בעיה שהצדדים יסתדרו בינם לבין עצמם בדרכי נועם.

בכל מקרה של חוסר בהירות סביב הנושא של ירושה, או במקרים של חילוקי דעות בדבר הנאמר בכתב הירושה, כדאי לפנות אל עורך דין מקצועי ומנוסה שמכיר היטב את החוקים ואת כל הפרטים השייכים בתחום הירושה ולקבל מהם את כל ההנחיות באשר לצעדים ולמגוון האפשרויות הפתוחות בפני היורשים.

איך בוחרים עורך דין?

כאשר אנחנו מחפשים עורך דין לענייני ירושות חשוב להתמקד ברמת המקצועיות של עורך הדין, הניסיון שלו בתחום ומספר שנות הוותק. עורך דין שמכיר היטב את כל התחום יצליח לפתור את כל חילוקי הדעות או הסכסוכים שנסובו סביב הירושה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *