השתלת שיניים בגיל הזהב

תופעה ידועה בקרב גיל הזהב, בני 65 פלוס, אצל נשים וגברים כאחד, היא נשירת שיניים. לתופעה זו יש מספר סיבות כאשר כולן קשורות למחלות: מחלות חניכיים המובילות לריקבון השיניים, מחלת הסוכרת אשר מצריכה טיפול שיניים שונה מהרגיל, דמנציה וכד'.

אנשים אשר הגיעו לגיל השלישי, רוצים כמו אדם בכל גיל אחר להיראות טוב וחשוב מכך, רוצים שאיכות החיים שלהם תהיה גבוהה. מחסור בשיניים גורם להסתרת החיוך בגלל הבושה ולוויתור על אכילת מאכלים מסוימים בגלל שהם קשים. אז אילו פתרונות קיימים היום, מהו הפתרון הטוב ביותר והאם יש דבר כזה השתלת שיניים ביום אחד? המשיכו לקרוא ותקבלו את כל התשובות.

כיסא לטיפולי שיניים

אילו פתרונות קיימים למחסור בשיניים?

שתי האופציות היחידות הקיימות היום להשלמת שיניים חסרות הן:

  • תותבות: מתאימות לאנשים שחסרות להם כמות גדולה מאוד של שיניים והם צריכים להחליף את כל הלסת העליונה או התחתונה. לתותבות יש שני חסרונות עיקריים:
  • עם הזמן הן גורמות לנסיגה של החניכיים מה שגורם לתותבות לא להתאים יותר.
  • הן לא נראות טבעיות וגם לא מרגישות טבעיות.

 

  • השתלת שיניים: מתאימה למי שחסרות לו כמה שיניים בודדות, שיש לו רצף של כמה שיניים חסרות או למי שמעוניין בהשתלת שיניים בכל הפה. ישנן מספר שיטות של השתלות שיניים בהתאם לבעיות שיש למטופלים השונים. גם להשתלת שיניים יש שני חסרונות עיקריים:
  • השתלת שיניים לכמות גדולה של שיניים עולה כמה עשרות אלפי שקלים.
  • בחלק גדול מההשתלות מדובר בתהליך ארוך וכואב, שלא כמו בתותבות.

אז איזו שיטה טובה יותר?

כפי שראיתם, לכל טיפול יש את היתרונות והחסרונות שלו. בחירת הטיפול תלויה במצב החניכיים והשיניים, בצרכי המטופל וכמובן גם בכמות המשאבים שתוכלו להשקיע- כסף וזמן.

האם יש דבר כזה השתלת שיניים ביום אחד?

בטח יצא לכם לראות או לשמוע על רופאים המציעים טיפול הנקרא "השתלת שיניים ביום אחד" ותהיתם אם זה אמתי. אז התשובה היא כן, יש דבר כזה. למעשה, יש שתי שיטות עיקריות שבעזרתן ניתן לבצע השתלת שיניים ביום אחד או לפחות בזמן קצר יותר משמעותית מזמן השתלה רגילה.

  • השתלה בזאלית: השתלה חדשנית המיועדת במיוחד לאנשים שנפח העצם שעליה משתילים את השיניים קטנה מדי או לא קיימת והם לא יכולים לבצע השתלה רגילה. בשיטה זו תקבלו שיניים זמניות בתוך יום אחד ושיניים קבועות תוך שבוע עד עשרה ימים. עוד דבר חשוב שכדאי לדעת על השיטה הבזאלית- היא נעשית בהרדמה מלאה או טשטוש עמוק כך שלא מרגישים כלום וניתן אפילו להשתיל פה מלא שיניים.
  • השתלת ALL ON 4: בשיטה זו הרופא בוחר ב4-6 נקודות בכל לסת עליהן יושתלו כל התותבות כך שאין צורך להשתיל כל שן בנפרד.

חשוב לדעת שלא כל הרופאים מכירים בשיטות האלו ויש לבדוק עם רופאים מומחים אם אתם באמת מתאימים לשיטה הספציפית שמעניינת אתכם.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.