טיפולי שיניים לחולים בסיכון רפואי

סיכון רפואי משפיע על שלל היבטים בחייו של המטופל. עם זאת, יש מקרים שבהם סיכון רפואי מסוים לא מבטל את הצורך בטיפולים משלימים. בין היתר, זה קורה בשכיחות גבוהה יחסית עם טיפולי שיניים: כאשר אדם בסיכון רפואי סובל ממצב רפואי חמור בחלל הפה, הלסת או החניכיים, הוא יצטרך לעבור טיפול שיניים כמה שיותר מהר.

החדשות הטובות הן שיש מה לעשות על מנת לעבור טיפולי שיניים לחולים בסיכון רפואי. הנה למשל כמה פתרונות שרלוונטיים לגברים ונשים מבוגרים וצעירים כאחד:

א. טיפולי שיניים בהרדמה כללית – האפשרות הראשונה היא לבצע טיפולי שיניים לחולים בסיכון רפואי תוך כדי שהם נמצאים בהרדמה כללית. אמנם ההרדמה הכללית עצמה היא לא תרופה לסיכון הרפואי, אך המשמעות שלה היא שהרופא יכול לעבוד מהר יותר ולסיים את הטיפול הרפואי בתוך זמן קצר.

ב. טיפולי שיניים תוך כדי אשפוז – חולים בסיכון רפואי שמאושפזים במחלקות סגורות או פתוחות יכולים במקרים מסוימים לעבור טיפולי שיניים בלי לקום מהמיטה. בפועל, זה אומר שהטיפול הרפואי מבוצע תוך כדי האשפוז ובאופן שעולה בקנה אחד עם ההנחיות של הצוות המטפל.

ג. טיפולי שיניים הדרגתיים – עוד אופציה שרלוונטית במקרים שבהם מתעורר צורך בטיפולי שיניים לחולים בסיכון רפואי היא לחלק אותם לכמה מפגשים. בשלבים הראשונים מתמקדים במה שהוא הכי דחוף, אך דוחים את המשך הטיפול עד אחרי היציאה מכלל סכנה.

איך בוחרים מי יבצע טיפולי שיניים לחולים בסיכון רפואי?

הדבר החשוב ביותר הוא לתאם טיפולי שיניים בהרדמה כללית או כל סוג אחר של טיפולי שיניים לחולים בסיכון רפואי, מול אנשי מקצוע שמתמחים בכך. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל רופא שיניים יודע מה לעשות כאשר חולים נמצאים במצב סיכון רפואי ומגיעים אליו לטיפול חירום.

במקביל, רצוי לקבל המלצות על טיפול השיניים הכי דחוף והכי רלוונטי למצב הרפואי שעל הפרק. כאשר מקבלים המלצות כאלה, מגדילים את הסיכוי שהטיפול יבוצע בצורה נכוה. בנוסף, ההמלצות אמורות להגיע מהצוות שמלווה את החולה שנמצא בסיכון ובשיתוף פעולה מולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.