מחלות נפוצות למבוגרים

עלייה בתוחלת החיים מביאה איתה המון יתרונות. עם זאת, חשוב לזכור שהמשמעות של עלייה בתוחלת החיים היא גם התמודדות עם מחלות מסוימות. חלק מהמחלות הללו היו קיימות מאז ומעולם, אך חלקן מופיעות כיום בשכיחות גבוהה יותר דווקא בגלל אותה עלייה בתוחלת החיים. בנוסף, כדאי לדעת שכמעט לכל מחלה יש איש מקצוע אחר שיכול לטפל בה.

הנה למשל כמה מחלות נפוצות למבוגרים שמשותפות לגברים ונשים בכל העולם:

א. דמנציה – מחלת הדמנציה כרוכה באובדן תאי מוח. בטווח הקצר, היא גורמת לאובדן הזיכרון ולשיפוט מעוות תוך כדי הסקת מסקנות שגויות. בטווח הארוך, היא פוגעת באיכות החיים, משנה לרעה את התפקוד של אנשים מבוגרים ומשפיעה גם על מצב הרוח ועל ההתנהגות והתקשורת.

ב. מחלות עור – סוג אחר לגמרי של מחלות נפוצות אצל מבוגרים מקבל ביטוי על העור. כאן מדובר על מחלות עור שיכולות לנבוע כתוצאה מנטילת תרופות, בגלל כללי היגיינה מסוימים או אפילו על רקע גנטי. בכל אחד מהמקרים הללו, הדבר החשוב ביותר הוא לזהות את המחלה בזמן כדי למנוע ממנה להחמיר.

ג. סינוסיטיס – הרבה מבוגרים סובלים מהצטברות של נוזל צמיגי בתוך הסינוסים. במקרים כאלה, מה שצריך לעשות זה להתייעץ עם מומחה אף אוזן גרון כדי למצוא את הפתרון המתאים. לרוב, מומחה אף אוזן גרון ממליץ למבוגרים על ניתוח סינוסים שמבוצע בעזרת אנדוסקופ ובתהליך יחסית מהיר ובטוח.

מה מאפיין מחלות לב ומי סובל מבריחת שתן?

יש עוד המון סוגים שונים של מחלות נפוצות למבוגרים שלא קשורות ישירות אל תחום המומחיות של מומחה אף אוזן גרון או אנשי מקצוע אחרים. ראשית, הרשימה כוללת למשל מחלות לב כגון התקף לב, שבץ מוחי,  לחץ דם גבוה ומחלות עורקים. שנית, המון מבוגרים בארץ ובעולם סובלים מדליפת שתן בדרגות חומרה שונות.

חוץ מזה, בריחת שתן יכולה להעיד על בעיה חמורה יותר של אובדן שליטה על השלפוחית והיא יכולה להיות זמנית או כרונית. במקרים של דלקת פרקים ואובדן ראיה, ההשלכות הן בדרך כלל לטווח ארוך ובלתי הפיכות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.