דיור מוגן לגיל השלישי: כל מה שצריך לדעת

דיור מוגן

דיור מוגן

למי מתאים דיור מוגן? איך לבחור מקום מתאים? כיצד המעבר לדיור המוגן משפיע על המשפחה? ובכן, אחת השאלות אתה מתמודדים בני גיל הזהב היא האם כדאי לעבור לדיור המוגן או שעדיף להישאר בבית. המעבר לדיור המוגן מתאים לאוכלוסיית הגיל השלישי, בעיקר לגברים ונשים מעל גיל 65, כל עוד הם מנהלים אורח חיים עצמאי לחלוטין.

פתרון מגורים לאוכלוסיית הגיל השלישי

בשנים האחרונות חל שינוי משמעותי בקרב בני הגיל השלישי, רבים מעוניינים לעבור לדיור המוגן בגלל תנאי המגורים, חיי החברה התוססים, שפע הפעילויות והחוגים, ההשגחה הרפואית הצמודה, הביטחון והמתקנים הרבים והמתקדמים במקום.

אמנם, יש מבוגרים בני 65 ומעלה המעדיפים לגור בביתם בגלל הסביבה המוכרת להם, הנוחיות, השכנים הטובים ומעגל החברים באזור. יחד עם זאת, רבים מבני הגיל השלישי סובלים מבדידות, במיוחד לאחר פטירתו של בן או בת הזוג, הם גם עלולים לחוש מאוימים בגלל פריצות לבתים והתנכלויות שונות.

המעבר לדיור מוגן אינו פשוט ומחייב זמן, מחשבה, בירורים וביקורים בבתי דיור מוגן במקומות שונים. המעבר כרוך בעלות לא קטנה, יש להתייחס גם לרצונות בני המשפחה, וצריך לעשות סדר בבית כדי למיין חפצים ולהחליט אילו פריטים לקחת ליחידת המגורים בבית הדיור המוגן.

מה זה בדיוק דיור מוגן לגיל השלישי?

דיור מוגן הוא פתרון דיור איכותי ויעיל לבני הגיל השלישי, זהו פתרון המיועד לגילאי 65 ומעלה המנהלים אורח חיים עצמאי ואינם זקוקים למטפל צמוד ולסיוע בפעולות יומיומיות כמו רחצה, לבוש, היגיינה ועוד. בבתי הדיור המוגן הדיירים זוכים ליחידת מגורים מרווחת ומאובזרת, לכל יחידה יש חדר רחצה ושירותים, סלון עם פינת ישיבה ומטבחון עם ארונות אחסון, כיריים ומקרר.

הדיירים במקום נהנים מסביבה תומכת ומחיי חברה עשירים ותוססים. כמו כן, הדיירים זוכים למגוון רחב של פעילויות תרבות ופנאי, למשל חוגי העשרה, חוגי יצירה, הרצאות, סיורים וטיולים מאורגנים, מתקני ספורט המותאמים לגיל השלישי, מתקני פנאי לרווחת הדיירים, חדר אוכל ועוד. הדיירים זוכים לשירותי מרפאה במקום, מסביב לשעון, לניקיון ולשירותי אחזקה.

חשוב להדגיש כי דיור מוגן שונה מבתי אבות, הדיור המוגן מיועד רק לבני גיל הזהב המנהלים אורח חיים עצמאי לחלוטין, כל דייר מקבל דירה מרווחת ולא חדר קטן כמו בבית אבות. כמו כן, חיי החברה בדיור המוגן עשירים יותר ויש מגוון עצום של חוגים ופעילויות.

עלויות

המעבר לדיור מוגן כרוך בעלויות משמעותיות, לכן יש להשוות מחירים ומומלץ לבדוק מראש את מסלולי המימון האפשריים. ברוב בתי הדיור המוגן מקובל לגבות תשלום חד פעמי המהווה פיקדון, דמי כניסה העשויים להגיע למאות אלפי שקלים ותשלום חודשי קבוע יחסית. דיירים רבים בוחרים במסלול הכולל פיקדון ודמי אחזקה חודשיים.

היערכות נכונה לקראת המעבר

המעבר לדיור מוגן אינו פשוט לרוב בני גיל הזהב, מעבר לשינוי המשמעותי באורח החיים, יש להסתגל למקום חדש, לאנשים חדשים, לכללים, לארוחות ועוד. יחד עם זאת, לאחר קשיי ההסתגלות הטבעיים נהנים מחיי חברה עשירים, מאיכות חיים גבוהה יותר ומתחושת ביטחון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.