איך לפרסם קברי צדיקים ואת קבר של רבי מאיר בעל הנס?

ביקור בקברי צדיקים הוא דבר ידוע ומוכר בקרב העם היהודי בכלל וכיום במדינת ישראל בפרט. גם אנשים שאינם יהודים אך מרגישים קרובים לדת מגיעים כדי להתפלל על קברי צדיקים ומבקשים נסים. עם ישראל כיבד את גדולי היהודים לאורך ההיסטוריה ועדיין עושה זאת גם היום. יש צדיקים שהם מעבר להבנה שלנו כיום באופן בו הם התנהלו, האמינו, למדו ולימדו את הדורות הבאים. טיול בקברי צדיקים יכול לעזור לנו להטעין את המצברים שלנו, את האנרגיות שלנו, לאפשר לנו מקום שקט ורגוע לשפוך את הלב, לדבר, לבקש, להתפלל לקב"ה מכל הלב ואולי אף להיעזר בשמם הטוב של אותם צדיקים שאנו באים לבקר בקברם כדי שהתפילה שלנו תעבור דרך הצינורות הנכונים ותישמע למעלה. ההגעה אל אותם קברי צדיקים, הפרסום שלהם, הפצת הסיפורים שלהם הם אלה שעוזרים להעביר את החשיבות שבביקור בקברים אלה גם לדורות הבאים.

פרסום קברי צדיקים מפה לאוזן:

הדרך הטובה והיעילה ביותר היא מה שהיה לאורך כל ההיסטוריה – פה לאוזן. אם אדם מבקר בקברי צדיקים ברגע של משבר אישי, מתפלל חזק ומבקש עזרה. התפילה שלו נענית והוא זוכה לעזרה שהוא ביקש. אותו אדם יהיה ככל הנראה נרגש מהמאורע ויאמין יותר בתפילות, בקברי צדיקים ואפילו באותו צדיק ספציפי שביקר אצלו. הוא יספר על כך למעגלים הקרובים שלו וחלק מהאנשים אף יזכירו זאת בספריהם, בהרצאות שלהם ובשיחות עתידיות שיבצעו עם אנשים אחרים. אלו הם רגעים משני חיים מבחינתם וכאשר אלה קורים בזכות התפילות בזכותם של אותם צדיקים שביקרו בקברם הרי שהם יעזרו לפרסם את הסיפורים, את אותם קברי צדיקים ואנשים ימשיכו להגיע.

פרסום טיולים בקברי צדיקים דרך אתרי אטרקציות וחברות טיולים:

דרך נוספת לקדם פרסום של קברי צדיקים וכמובן את קבר רבי מאיר בעל הנס לדוגמה היא באמצעות אתרי אטרקציות וחברות טיולים. אתרי אטרקציות אלו אתרים המציעים שלל אטרקציות ברחבי הארץ ומפרסמים אותם לפי אזורים ותחומי עניין. מרבית מאותם אתרים גם מציעים לנו לרכוש שוברים לאותן אטרקציות או טיולים מאורגנים הכוללים את אותם אטרקציות. חברות טיול מארגנות טיולים בארץ ובחו"ל. חלק מהאטרקציות שניתן וכדאי לשלב בטיולים בארץ הם טיולים אל קברי צדיקים. חברות הטיולים יודעות את זה, מפרסמות את האפשרויות ויש אף שמארגנות טיולים במיוחד לקברי צדיקים.

שימוש באינטרנט לפרסום טיולים בקברי צדיקים:

כיום באמצעות האינטרנט הרבה יותר קל, נוח, יעיל ומהיר לפרסם קברי צדיקים. למשל העמותה המתחזקת את קברו של רבי מאיר בעל הנס השקיעה בהקמת אתר אינטרנט ופרסומו ברחבי האינטרנט, זאת כדי למשוך יותר מבקרים ותרומות לאחזקת המקום, לפיתוח המקום ואפילו לפיתוח הישיבה הלומדת במקום. השימוש באינטרנט ובטכנולוגיה המקשרת בינינו כיום כדי לחבר אותנו גם לאמונות הרוחניות שלנו ולביקור בקברם של גדולי הצדיקים לאורך ההיסטוריה של העם היהודי היא יוזמה מבורכת ואפקטיבית במיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.