היכן מומלץ לרכוש מכשירי שמיעה

מכשירי שמיעה מצויים במגוון רב ורחב; אכן, ישנו עולם גדול של אפשרויות לרכישת מכשירי שמיעה. על מה מדובר בעצם? מדובר במכשיר שנועד לשפר את איכות חייו של המרכיב, כך שיוקל עליו לשמוע ולהבין את הסובבים אותו. תהליך התאמת המכשיר וההסתגלות אליו הוא ארוך למדי; מתוקף כך, יש להקפיד לרכוש את המכשיר אך ורק ממכון שמיעה המחזיק בתו תקן מתאים, המבטיח את איכות השימוש. בנוסף, ראוי לוודא שלמכשיר השמיעה יש תו תקן מתאים.

התאמה של מכשירי שמיעה

מכשירי שמיעה יש להתאים באופן הדרגתי, תוך שילוב מלא ושלם של המטופל. טרם הקנייה, רצוי להיוועץ ברופא המטפל או בקלינאית תקשורת, באופן ספציפי לעניין הרפואי של המטופל. התאמה מדויקת יכולה להתבצע לאחר ביצוע סדרת מדויקת של מדידות.

על אף האמור, רצוי לקחת בחשבון שתקופת הסתגלות למכשיר ארוכה למדי, ותובעת סוג של סבלנות. זוהי תקופה בה תינתן לכם הזדמנות להתרשם מאופן טיפול הצוות הרפואי ומהמקצוענות שלהם. הצוות המטפל, הכולל, כמובן קלינאי או קלינאית תקשורת, יעשה את שביכולתו להקטנת רעשי רקע והתאמת המכשיר באופן אופטימאלי, כדי שלא יפריע כהוא זה לתפקוד היומיומי של המטופל.

סוגי מכשירי שמיעה

בשוק מכשירי השמיעה ישנם שלושה סוגים עיקריים:

  • BTE – מכשיר שמיעה חיצוני הנישא מאחורי האוזן
  • ITE – מכשיר שמיעה תוך אוזני; מותאם לאפרכסת ולחדירה אל תעלת השמע
  • ITC/CIC – מכשיר שמיעה המצוי בתוך תעלת האוזן; מותאם לצרת תעלת האוזן ולגודל האוזן; בולט במידה מסוימת לתוך האפרכסת.

שירות ואחריות עבור מכשירי שמיעה

ראוי להקפיד על איכות טובה של מכשירי שמיעה – ולהסיר כל ספק שעשוי להתקיים בנושא. מכשירי שמיעה שנוצרו על-ידי יצרנים מובילים, לרוב יספקו אחריות למשך זמן רב, עד כדי שנים רבות. מלבד זאת, מכון שמיעה ראוי ידע להמליץ על שירותי מקצועי לתיקוני המכשיר, במידת הצורך, או על פתרון אחר שניתן יהיה ליישם.

מכון השמיעה, כאמור, יעניק שירות התאמה וליווי, שיסייע בידי המטופל לדעת ולבחור במכון השמיעה הטוב ביותר. רצוי שתהיה כימיה בין המטופל לבין המטפל התקשורתי שלו (קלינאי/ת תקשורת); כימיה זו עשויה לסייע לתחושת הנוחות והחופש לשאול ולדבר על כל מה שעולה בנושא זה.

מכשירי השמיעה – עלות

בפגישת ייעוץ, תוענק לכן הזדמנות להיחשף למחירים של מכשירי שמיעה. קיים טווח מסוים של מחירים, אותו כדאי לכם להכיר. במידה שמכשיר מסוים נשמע לכם יקר מדי, תוכל להיוועץ עם מכון מקצועי אמין ובעל שם. לעיתים, מכון השמיעה יוכל לעבוד ישירות מול חברות הביטוח ולהביא להוזלת המחיר, לטובתכם ולנוחותכם המרביות.

מלבד האמור, מובן שכמו בכל מקרה של רכישה משמעותית, כדאי ורצוי לבצע סקר שוק להשוואת מחירים. כדאי, אמנם לזכור כי לא תמיד יהיה קל להתפשר במחיר, כי התפשרות כזו, משמעותה גם התפשרות באיכות – לעיתים קרובות למדי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *